lublin panorama

Gdzie warto zamieszkać w Lublinie? Przegląd dzielnic Lublina

Lublin, stolica województwa lubelskiego, to największe i najbardziej rozpoznawalne miasto wschodniej Polski. Liczne atrakcje historyczne, bogata oferta kulturalna i dynamicznie rozwijający się sektor gospodarczy sprawiają, że coraz więcej osób rozważa zamieszkanie w tym mieście. W artykule przedstawimy najpopularniejsze naszym zdaniem dzielnice Lublina, aby pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego miejsca do zakupu mieszkania.

Stare Miasto

Nasze zestawienie nie mogło się zacząć inaczej, jak od polecenia samego serca Lublina i zarazem najstarszej części miasta. Malownicze uliczki, zabytkowe kamienice i liczne miejsca o ogromnym znaczeniu historycznym czynią Stare Miasto niezwykle atrakcyjnym miejsce. Mieszkając tutaj zapewnimy sobie funkcjonalny dostęp do wszystkich najważniejszych usług. Przed ostateczną decyzją należy jednak pamiętać, że ze względu na popularność i atrakcyjność tej dzielnicy, ceny nieruchomości mogą być nieco wyższe.

Śródmieście

Kolejna lokalizacja Lublina, którą warto mieć na uwadze to leżące wokół historycznego centrum miasta Śródmieście. Charakteryzuje się ono niesamowitą różnorodnością architektoniczną. Znajdują się tu zarówno zabytkowe kamienice, jaki i nowoczesne apartamentowce. Sporo tu instytucji publicznych, uczelni, sklepów i restauracji. Dzięki dogodnej lokalizacji, mieszkanie w Śródmieściu jest świetnym punktem początkowym do wszystkich ważnych punktów miasta.

Czechów Północny i Południowy

Przenosimy się na północ, gdzie znajduje się Czechów podzielony administracyjnie na dwie mniejsze dzielnice. W zestawieniu ujęliśmy je jako całość. Bez wątpienia jest to obszar, którego główną zaletą jest duży wybór na rynku mieszkaniowym, co spowodowane jest wieloma nowymi inwestycjami budowlanymi. Każdy może skorzystać z oferty różnorodnych osiedli z budynkami wielorodzinnymi i domami wolnostojącymi w zabudowie deweloperskiej. Wszystkie ulice są doskonale skomunikowane z resztą miasta, co jest dodatkowym atutem dla osób bez własnego środka transportu.

Bronowice

Nasza następna propozycją jest miejsce szczególnie popularne wśród rodzin z dziećmi. Głównie dzięki temu, że znajduje się tam wiele szkół, przedszkoli oraz placówek medycznych. Bronowice charakteryzują się spokojnymi ulicami, nowoczesną zabudową i wieloma terenami zielonymi idealnymi do uprawiania sportu na świeżym powietrzu w dużym mieście wojewódzkim.

Kalinowszczyzna

Przed nami kolejna z najszybciej rozwijających się dzielnic stolicy Lubelszczyzny, która położona jest na zachód od jej centralnej części. Kalinowszczyzna jest bogata w sporą ilość osiedli mieszkaniowych, a mimo to oferuje spokojne i przyjazne otoczenie. Jej położenie zapewnia bardzo dobre skomunikowanie z ościennymi dzielnicami. Dla miłośników sportu szczególną zaletą z pewnością będzie pobliski kompleks sportowy z boiskami wielofunkcyjnymi i kortami tenisowymi.

4 Comments
 • Marek Reply
  2023-07-13

  A co sądzicie o dziesiatej os kruczkowskiego lublin

  • Marek Reply
   2023-10-02

   Os kruczkowskiego powinno byc najlepiej oceniane

 • Karol Reply
  2023-07-13

  Dlaczego wyrozniliscie kalinowszczyznie i bronowice za najlepsze do zamieszkania a przecież bronowice to najgorsza dzielnica lublina otwórz oczy dopieronoceniaj

 • Jacek Reply
  2023-09-07

  Najlepiej sie mieszka na kruczkowskiego lublin

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *